Війна триває й забувати про неї не можна, але жити у постійному потоці новин теж дуже тяжко. Відчай, стрес, тревога, вторма, страх – це ті емоції, які хоч раз за час війни відчував кожен з нас, а деякі живуть з цими емоціями постійно. Як не впасти в депресію та повернутись до нормального життя?
- Зараз новини про війну скрізь, тому варто обмежувати час, який ви витрачаєте на соціальні мережі та перегляд новин. Виберіть один чи декілька ЗМІ та переглядайте там новини, наприклад, два рази в день по 30 хвилин. Цього буде достатньо, щоб розуміти, що відбувається і при цьому не перевантаживши себе інформацією.
- Пийте більше води та більше відпочивайте, дотримуйтесь режиму, вживайте корисну їжу. Зараз, в літній сезон, дуже багато свіжих фруктів та овочів, додайте їх до свого раціону, щоб отримувати необхідну кількість корисних речовин. Ці нескладні ритуали покращать Ваше самопочуття й зміцнять нервову систему.
- Розмови допомагають відволіктись, виговоритися та позбутися поганих думок. Поговоріть про свої почуття та вислухайте співрозмовника, взаємодопомога та підтримка – це найважливіше, що ми можемо зробити один для одного.
- Фізична активність корисна не тільки для вашого тіла, а й для емоційного стану. Робіть зарядку, бігайте в парку або займайтесь в спортзалі. Це допоможе “очистити” голову, відчути легкість та оздоровитись. А медитації та дихальні вправи допоможуть заспокоїтись і розслабитись у тривожні моменти.
- Не звинувачуйте себе в тому, що Ви в безпеці та маєте змогу відпочивати та розважатися. Читайте книги, дивіться фільми, готуйте смачну їжу, гуляйте в парку, ходить у ресторани та салони краси. По-перше, користуючись послугами бізнесу, Ви підтримуєте економіку країни, а по-друге, це чудовий спосіб відпочити від перегляду новин і отримати позитивні емоції.
Війна закінчиться і ми переможемо. Не відкладайте життя на “потім”, живіть зараз і не забувайте дякувати нашим захисникам за їх роботу, а найкращою подякою для них буде ваша допомога та підтримка. Якщо у вас є змога, донатьте кошти або передавайте речі у волонтерські фонди, підписуйте петиції, поширюйте правдиві новини.